Areta Luisa Franklina

Pievieno šai personai bildi!
Dzimšanas datums:
25.03.1942
Miršanas datums:
16.08.2018
Pirmslaulību (cits) uzvārds:
Aretha Louise Franklin
Papildu vārdi:
Aretha Franklin
Kategorijas:
Dziedātājs, Džeza mūziķis, Muzikants, mūziķis, Pianists, Rokmūziķis
Tautība:
 amerikānis
Kapsēta:
Norādīt kapsētu

Areta Luisa Franklina (angļu: Aretha Louise Franklin; dzimusi 1942. gada 25. martā, mirusi 2018. gada 16. augustā) bija amerikāņu džesa, soul, gospeļmūzikas dziedātāja, dziesmu autore un pianiste.

Aretha Franklin - I say a little prayer

Pazīstama arī kā Soulmūzikas karaliene. Franklina bija zināma ne tikai kā soulmūzikas izpildītāja, bet arī kā džeza, blūza, R&B un citu mūzikas žanru izpildītāja.

Leģendārā Franklina pavisam kopā ir 20 reizes ieguvusi Grammy balvu un 20 reizes viņas singls ir ieguvis pirmo vietu Billboard Topā. 

1987. gada janvārī viņa kļuva par pirmo sievieti, kuras vārds tika iekļauts Rokenrola slavas zālē. 

2008. gada novembrī mūzikas žurnāls Rolling Stone ierindoja Aretu Franklinu kā pirmo savā "Visu laiku dižāko dziedātāju sarakstā". 

Avoti: wikipedia.org

Nav pesaistītu vietu

    loading...

        Saiknes

        Saistītās personas vārdsSaitesDzimšanas datumsMiršanas datumsApraksts
        1Clarence LaVaughn FranklinClarence LaVaughn FranklinTēvs22.01.191527.07.1984
        2
        Barbara Vernice FranklinMāte29.06.191707.03.1952
        3Erma FranklinErma FranklinMāsa13.03.1938
        4Carolyn FranklinCarolyn FranklinMāsa13.05.194425.04.1988
        5
        Cecil FranklinMāsa00.00.194000.00.1989
        6Vitnija HjūstoneVitnija HjūstonePēcnācējs, Darba biedrs09.08.196311.02.2012
        7Maikls DžeksonsMaikls DžeksonsDarba biedrs29.08.195825.06.2009
        8Frenks SinatraFrenks SinatraDarba biedrs12.12.191514.05.1998
        9Džordžs MaiklsDžordžs MaiklsDarba biedrs25.06.196325.12.2016
        10Andy FraserAndy FraserPaziņa07.08.195216.03.2015
        11Deivijs DžounssDeivijs DžounssPaziņa30.12.194529.02.2012
        12Maurice WhiteMaurice WhitePaziņa19.12.194104.02.2016
        13Sarah VaughanSarah VaughanPaziņa27.03.192403.04.1990
        14Glens KembelsGlens KembelsPaziņa22.04.193608.08.2017
        15Buddy  GrecoBuddy GrecoPaziņa14.08.192610.01.2017
        16Suzy  ParkerSuzy ParkerPaziņa28.10.193203.05.2003
        17Deivids  BovijsDeivids BovijsPaziņa08.01.194710.01.2016
        18Anita EkbergaAnita EkbergaPaziņa29.09.193111.01.2015
        19Billy PrestonBilly PrestonPaziņa02.09.194606.06.2006
        20Braiens EpšteinsBraiens EpšteinsPaziņa19.09.193427.08.1967
        21Alans ViljamssAlans ViljamssPaziņa17.03.193030.12.2016
        22Džons LenonsDžons LenonsPaziņa09.10.194008.12.1980
        23Miltons FrīdmansMiltons FrīdmansPaziņa31.07.191216.12.2006
        24Robert F.  Wagner juniorRobert F. Wagner juniorPaziņa20.04.191012.02.1991
        25Volters KronkaitsVolters KronkaitsPaziņa04.11.191617.07.2009
        26Robins  ViljamsRobins ViljamsPaziņa21.07.195111.08.2014
        27Earl PalmerEarl PalmerPaziņa25.10.192419.09.2008
        28Rojs OrbisonsRojs OrbisonsPaziņa23.04.193606.12.1988
        29Deivids KesidijsDeivids KesidijsPaziņa12.04.195019.11.2017
        30Čaks BerijsČaks BerijsPaziņa18.10.192618.03.2017
        31Bob BirchBob BirchPaziņa14.07.195615.08.2012
        32Česlavs ŅemensČeslavs ŅemensPaziņa16.02.193917.01.2004
        33Džordžs KarlinsDžordžs KarlinsPaziņa12.05.193722.06.2008
        34Džordžs HarisonsDžordžs HarisonsPaziņa25.02.194329.11.2001
        35FalcoFalcoPaziņa19.02.195706.02.1998
        36Fredijs MerkūrijsFredijs MerkūrijsPaziņa05.09.194624.11.1991
        37Diāna VrīlendaDiāna VrīlendaPaziņa29.09.190322.08.1989
        38Stīvs DžobssStīvs DžobssPaziņa24.02.195505.10.2011
        39Peter  BoylePeter BoylePaziņa18.10.193512.12.2006
        40Bobijs PārkersBobijs PārkersPaziņa00.08.193702.11.2013
        41Slim WhitmanSlim WhitmanPaziņa20.01.192419.06.2013
        42Sids VišessSids VišessPaziņa10.05.195702.02.1979
        43Ronnie ScottRonnie ScottPaziņa28.01.192723.12.1996
        44Muhameds  AliMuhameds AliPaziņa17.01.194203.06.2016
        45Morgana KingMorgana KingPaziņa04.06.193022.03.2018
        46Džons  EntvislsDžons EntvislsPaziņa09.10.194427.06.2002
        47Ričards Milhauss NiksonsRičards Milhauss NiksonsPaziņa09.01.191322.04.1994
        48Mailss DeivissMailss DeivissPaziņa26.05.192628.09.1991
        49Luijs ArmstrongsLuijs ArmstrongsPaziņa04.08.190106.07.1971
        50Endijs  VaitsEndijs VaitsPaziņa27.07.193009.11.2015
        51Fats  DominoFats DominoPaziņa26.02.192824.10.2017
        52Elviss PreslijsElviss PreslijsPaziņa08.01.193516.08.1977
        53Peter  CookPeter CookPaziņa17.11.193709.01.1995
        54Stjuarts  SatklifsStjuarts SatklifsPaziņa23.06.194010.04.1962
        55Gene VincentGene VincentPaziņa11.02.193512.10.1971
        56Benijs HillsBenijs HillsPaziņa21.01.192420.04.1992
        57Paul  HornPaul HornPaziņa17.03.193029.06.2014
        58Džeims LāstsDžeims LāstsPaziņa17.04.192909.06.2015
        59Deivids FrostsDeivids FrostsPaziņa07.04.193931.08.2013
        60Linda  MakKartnijaLinda MakKartnijaPaziņa24.09.194117.04.1998
        61Wilson  PickettWilson PickettPaziņa18.03.194119.01.2006
        62Kīts EmersonsKīts EmersonsPaziņa02.11.194411.03.2016
        63Bogdan ŁyszkiewiczBogdan ŁyszkiewiczPaziņa03.09.196423.06.2000
        64Marlēna DītrihaMarlēna DītrihaPaziņa27.12.190106.05.1992
        65Robert  BalserRobert BalserPaziņa00.00.192804.01.2016
        66Tonijs ŠeridansTonijs ŠeridansPaziņa21.05.194016.02.2013
        67Clint WarwickClint WarwickPaziņa25.06.194015.05.2004
        68Badijs HolijsBadijs HolijsPaziņa07.09.193603.02.1959
        69Doris  TroyDoris TroyPaziņa06.01.193716.02.2004
        70Marks BolansMarks BolansPaziņa30.09.194716.09.1977
        71Jeremy LloydJeremy LloydPaziņa22.07.193023.12.2014
        72George MartinGeorge MartinPaziņa03.01.192608.03.2016
        73Bobby Blue BlandBobby Blue BlandPaziņa27.01.193023.06.2013
        74Džimijs HendrikssDžimijs HendrikssPaziņa27.11.194218.09.1970
        75Billy PaulBilly PaulPaziņa01.12.193424.04.2016
        76George BurnsGeorge BurnsPaziņa20.01.189609.03.1996
        77Richard  AvedonRichard AvedonPaziņa15.05.192301.10.2004
        78Robins GibbsRobins GibbsPaziņa22.12.194920.05.2012
        79Terry  WoganTerry WoganPaziņa03.08.193831.01.2016
        80Harry  NilssonHarry NilssonPaziņa15.06.194115.01.1994
        81Stevie Ray VaughanStevie Ray VaughanPaziņa03.10.195427.08.1990
        82Keits MūnsKeits MūnsPaziņa23.08.194607.09.1978
        83B. B.  KingsB. B. KingsPaziņa16.09.192514.05.2015
        84Gypie MayoGypie MayoPaziņa24.07.195123.10.2013
        85Ronalds ReigansRonalds ReigansPaziņa06.02.191105.06.2004
        86Lorne GreeneLorne GreenePaziņa12.02.191511.09.1987
        87Oskars  la RentaOskars la RentaPaziņa22.07.193220.07.2014
        88Bill HaleyBill HaleyPaziņa06.07.192509.02.1981
        89Buddy RichBuddy RichPaziņa30.09.191702.04.1987
        90Lenny BruceLenny BrucePaziņa13.10.192503.08.1966
        91Milt OkunMilt OkunPaziņa23.12.192315.11.2016
        92Johans KruifsJohans KruifsPaziņa25.04.194724.03.2016
        93Džims MorisonsDžims MorisonsPaziņa08.12.194303.07.1971
        94Džindžera RodžersaDžindžera RodžersaPaziņa16.07.191125.04.1995
        95Džons VettonsDžons VettonsPaziņa12.06.194931.01.2017
        96Moriss GibssMoriss GibssPaziņa22.12.194912.01.2003
        97Ravi ŠankarsRavi ŠankarsPaziņa07.04.192011.12.2012
        98Adam WestAdam WestPaziņa19.09.192809.06.2017
        99Sems KuksSems KuksPaziņa22.01.193111.12.1964
        100Dean ReedDean ReedPaziņa22.09.193813.06.1986
        101Ričards HamiltonsRičards HamiltonsPaziņa24.02.192213.09.2011
        102Maureen TigrettMaureen TigrettPaziņa04.08.194630.12.1994
        103Elvins  StārdastsElvins StārdastsPaziņa27.09.194223.10.2014
        104Toms  PetijsToms PetijsPaziņa20.10.195002.10.2017
        105Arik EinsteinArik EinsteinPaziņa03.01.193926.11.2013
        106Tony  AshtonTony AshtonPaziņa01.03.194626.05.2001
        107Bert KaempfertBert KaempfertPaziņa16.10.192321.06.1980
        108Tairons  PauersTairons PauersPaziņa05.05.191415.11.1958
        109Rio  ReiserRio ReiserPaziņa09.01.195020.08.1996
        110Bob BeldenBob BeldenPaziņa31.10.195620.05.2015
        111Sids BernšteinsSids BernšteinsPaziņa12.08.191821.08.2013
        112Kurts KobeinsKurts KobeinsPaziņa20.02.196705.04.1994
        113Džekija  KolinsaDžekija KolinsaPaziņa04.10.193719.09.2015
        114Stan LaurelStan LaurelPaziņa16.06.189023.02.1965
        115Lawrence WelkLawrence WelkPaziņa11.03.190317.05.1992
        116Kriss  SkvairsKriss SkvairsPaziņa04.03.194828.06.2015
        117Erwin  RossErwin RossPaziņa24.10.192512.02.2010
        118LemijsLemijsPaziņa24.12.194528.12.2015
        119Jeff  BuckleyJeff BuckleyPaziņa17.11.196629.05.1997
        120Terence BaylerTerence BaylerPaziņa24.01.193021.09.2016
        121Skots MakkenzijsSkots MakkenzijsPaziņa10.01.193918.08.2012
        122Jimmy BoydJimmy BoydPaziņa09.01.193907.03.2009
        123Tim  BuckleyTim BuckleyPaziņa14.02.194729.06.1975
        124Scott WeilandScott WeilandPaziņa27.10.196703.12.2015
        125Česters  BeningtonsČesters BeningtonsPaziņa20.03.197620.07.2017
        126Freds AstērsFreds AstērsPaziņa10.05.189922.06.1987
        127Bobby VeeBobby VeePaziņa30.04.194324.10.2016
        128Dean  MartinDean MartinPaziņa07.06.191725.12.1995
        129Lesley GoreLesley GorePaziņa02.05.194616.02.2015
        130Džo KokersDžo KokersPaziņa20.05.194422.12.2014
        131Alvin  LeeAlvin LeePaziņa19.12.194406.03.2013
        132John HurtJohn HurtPaziņa22.01.194027.01.2017
        133Gerry  RaffertyGerry RaffertyPaziņa16.04.194704.01.2011
        134Phil EverlyPhil EverlyPaziņa19.01.193903.01.2014
        135Lance PercivalLance PercivalPaziņa26.07.193306.01.2015
        136Eliots SmitsEliots SmitsPaziņa06.08.196921.10.2003
        137Mitch MitchellMitch MitchellPaziņa09.07.194712.11.2008
        138Nina SimoneNina SimonePaziņa21.02.193321.04.2003
        139Fils RamonsFils RamonsPaziņa05.01.194130.03.2013
        140Diana  DorsDiana DorsPaziņa23.10.193104.05.1984
        141Óscar BonavenaÓscar BonavenaPaziņa25.09.194222.05.1976
        142Endijs  ViljamssEndijs ViljamssPaziņa03.12.192725.09.2012
        143Duck DunnDuck DunnPaziņa24.11.194113.05.2012
        144Lewis CollinsLewis CollinsPaziņa27.05.194627.11.2013
        145Timotijs  LīrijsTimotijs LīrijsPaziņa22.10.192031.05.1996
        146Garijs MūrsGarijs MūrsPaziņa04.04.195206.02.2011
        147Dick EmeryDick EmeryPaziņa19.02.191502.01.1983
        148Long John  BaldryLong John BaldryPaziņa12.01.194121.07.2005
        149Eddie  FisherEddie FisherPaziņa10.08.192822.09.2010
        150Gábor  SzabóGábor SzabóPaziņa08.03.193628.02.1982
        151Michel  DelpechMichel DelpechPaziņa26.01.194602.01.2016
        152Stenlijs KubriksStenlijs KubriksPaziņa26.07.192807.03.1999
        153Džordžs  JangsDžordžs JangsPaziņa06.11.194622.10.2017
        154Simone  BattleSimone BattlePaziņa17.06.198905.09.2014
        155Carl  WilsonCarl WilsonPaziņa21.12.194606.02.1998
        156princese Diānaprincese DiānaPaziņa01.07.196131.08.1997
        157Demiss  RusossDemiss RusossPaziņa15.06.194625.01.2015
        158Džo  DžeksonsDžo DžeksonsPaziņa26.07.192827.06.2018
        159Džeims BraunsDžeims BraunsPaziņa03.05.193325.12.2006
        160Peter CopleyPeter CopleyPaziņa20.05.191507.10.2008
        161Robert Lee JohnsonRobert Lee JohnsonPaziņa08.05.191116.08.1938
        162Tony BarrowTony BarrowPaziņa11.05.193614.05.2016
        163Nensija ReiganaNensija ReiganaPaziņa06.07.192106.03.2016
        164Al JarreauAl JarreauPaziņa12.03.194012.02.2017
        165Rick  RosasRick RosasPaziņa10.09.194906.11.2014
        166Doroteja MelounaDoroteja MelounaPaziņa30.01.192519.01.2018
        167Syreeta WrightSyreeta WrightPaziņa28.02.194606.07.2004
        168Stikkan  AndersonStikkan AndersonPaziņa25.01.193112.09.1997
        169Džimmijs  GrīnspūnsDžimmijs GrīnspūnsPaziņa07.02.194811.03.2015
        170Stéphane GrappelliStéphane GrappelliPaziņa26.01.190801.12.1997

        Nav norādīti notikumi

        Birkas