17Notikumu saraksts
Datums:
08.09.2023
Papildu lauki

Latvijas vīriešu basketbola izlase ceturtdien, 2023.gada 7.septembrī Filipīnās ar 87:82 uzvarēja Itālijas valstsvienību un Pasaules kausa finālturnīra noslēgumā spēlē pret Lietuvu cīnīsies par 5. vietu

Pēc smagās spēles ar Vāciju iepriekšējā dienā, komentētāji prognozēja, ka lielāka slodze būs komandas spēlētājiem, kuriem iepriekšējās spēlēs bija mazāks laiks uz laukuma. Šajā spēlē viennozīmīgi par komandas līderi izvirzījās Andrejs Gražulis., kurš pusfinālā par 5. vietu Latvijai ar 28 punktu guvumu bija rezultatīvākais. Ar spilgtu spēli laukumā izcēlās Aigars Šķēle, kuram bija 12 punkti, deviņas rezultatīvas piespēles un precīza saspēles vadītāja loma. Itālijai 20 punktus guva Luidži Datome.

Itālijas izlases precizitāte metienos un Latvijas izlases smagnējais spēles sākums ļāva pretiniekiem jau sākumā pārņemt vadību. Pirmā ceturtdaļas beigās pretinieku pārsvars bija plus 11 punkti un tikai pirms pašām beigām ar precīzu tālmetienu Rolands Šmits nedaudz samazināja starpību - līdz mīnus astoņi (18:26).

Otrajā ceturtdaļā Latvijas smagsvara vilciens uzņēma gaitu un puslaika priekšpēdējā minūtē Rodions Kurucs pirmo reizi vadībā izvirzīja Latviju (43:42).

Otrā puslaika sākumā Artūrs Žagars ar diviem 3-punktniekiem panāca Latvijas izlasei jau +10 (52:42). Vadību mūsu izlase vairs neizlaida, taču kārtējo reizi nodrošināja pirmsinfarkta stāvokli saviem līdzjutējiem līdz pat spēles beigām. Latvija izlase pēdējā pēdējo ceturtdaļu uzsāka ar +7 pārsvaru (67:60), bet pēdējā ceturtdaļā lika pamirt fanu sirdīm, kad uz tablo parādījās jau 84:82. Rūpējoties par nācijas veselību gan uz vietas, gan pie Tv ekrāniem, Andrejs Gražulis 24 sekundes pirms beigu​ tomēr pielika punktu, iemetot skaistu trīspunktnieku. Viss. Svilpe un itāļi brauc mājās.

Itālijas izlasei spēlē uz rezervistu soliņa palika komandas vienīgais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājs Simone Fontekio, mums - Kristaps Porziņģis un arī traumētais komandas kapteinis Dairis Bertāns

Turnīra izskaņā Latvijas valstsvienība sestdien mērosies spēkiem ar lietuviešiem, kas otrā pusfinālā par 5. vietu ar 100:84 uzvarēja Slovēnijas izlasi. Pēc vāciešu uzvaras pār ASV, fināls sekojošs - par pirmajām 2 vietām cīnīsies Eiropas valstis - Vācija un Serbija, par 3. un 4. vietu - aizokeāna ASV un Kanāda.

Pirmajā grupu kārtā Latvijas valstsvienība Indonēzijā uzvarēja Libānu un pieveica Francijas izlasi, bet zaudēja Kanādas basketbolistiem. Savukārt otrajā grupu kārtā latvieši uzveica līdzšinējos Pasaules kausa īpašniekus spāņus un ar uzvaru pār Brazīliju sasniedza ceturtdaļfinālu.

Finālturnīrā pirmo reizi piedalījās 32 valstsvienības, un Latvijas izlase ir debitantes statusā, bet ar savu spēli viennozīmigi - publikas mīluļi. Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi finālā svētdien, 10. septembrī, Filipīnu galvaspilsētā Manilā.

Saistītie notikumi

NosaukumsDatumsValodas
1
Latvijas valsts Basketbola izlase izcīna vēsturisku uzvaru pār Franciju27.08.2023lv
2
Basketbolistu godināšana Arēnā "Rīga"12.08.2023lv
3Latvijas sieviešu basketbola U-20 izlase izcīna sudraba medaļasLatvijas sieviešu basketbola U-20 izlase izcīna sudraba medaļas06.08.2023lv
43x3 basketbola izlase pasaules čempionātā iegūst bronzu un  ceļazīmi uz Parīzes olimpiskajām spēlēm.3x3 basketbola izlase pasaules čempionātā iegūst bronzu un ceļazīmi uz Parīzes olimpiskajām spēlēm.04.06.2023lv
5
No Tokijas atgriežas Latvijas basketbola 3x3 olimpiskie čempioni30.07.2021lv
6Latvijas 3x3 basketbolisti kļūst par vēsturiski pirmajiem olimpiskajiem čempioniem Tokijas olimpiskajās spēlēsLatvijas 3x3 basketbolisti kļūst par vēsturiski pirmajiem olimpiskajiem čempioniem Tokijas olimpiskajās spēlēs28.07.2021lv
7Starptautiskā basketbola veterānu piemiņas dienaStarptautiskā basketbola veterānu piemiņas diena06.06.2020de, ee, en, fr, he, lt, lv, pl, ru, se, ua
8Par LBS prezidentu tiek ievēlēts Raimonds VējonisPar LBS prezidentu tiek ievēlēts Raimonds Vējonis21.01.2020lv
9Svarīgākie 2019.gada notikumi Latvijā un pasaulēSvarīgākie 2019.gada notikumi Latvijā un pasaulē31.12.2019de, ee, en, lt, lv, pl, ru
10
K. Porziņģis noslēdza reklāmas līgumu ar Adidas. Līguma vērtība augstākā, kāda jebkad bijusi basketbolistam no Eiropas25.10.2016lv
11Mākslas filmas "Sapņu komanda" pirmizrādeMākslas filmas "Sapņu komanda" pirmizrāde19.11.2012en, fr, lv, ru
12Latvijas rekords basketbolā - Aigars Zeidaks gūst 100 vienā spēlēLatvijas rekords basketbolā - Aigars Zeidaks gūst 100 vienā spēlē04.02.1995lv
13Igors Miglinieks kļūst par Olimpisko čempionu basketbolāIgors Miglinieks kļūst par Olimpisko čempionu basketbolā30.09.1988lv
14Mākslas dienu Basketbola turnīrsMākslas dienu Basketbola turnīrs18.04.1984lv
15Tiek dibināta sieviešu basketbola komanda TTTTiek dibināta sieviešu basketbola komanda TTT05.11.1958lv
16Latvija kļūst par Eiropas čempioniem basketbolāLatvija kļūst par Eiropas čempioniem basketbolā04.05.1935en, lv
17Pirmā Latvijas valsts basketbola komandas spēle Pirmā Latvijas valsts basketbola komandas spēle 29.04.1924lv