Viktors Freibergs

Добавить Фото!
Дата рождения:
28.09.1955
Дата смерти:
13.07.2022
Продолжительность жизни:
66
Дней с рождения:
25081
Годы с рождения:
68
Дни после смерти:
686
Годы после смерти:
1
Категории:
Доктор наук, Педагог, учитель, Переводчик, Профессор, Ученый
Национальность:
 латыш
Кладбище:
Liepāja, Centrālie kapi (Centrālkapi)

Kino pētnieks, tulkotājs un LU Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) pasniedzējs Freibergs pazīstams kā īpaši erudīts kino mākslas pārzinātājs, kurš strādājis Nacionālās filmu balvas "Lielais Kristaps" žūrijā, veidojis filmu programmas un ciklus, publicējis rakstus par kino dažādos Latvijas medijos, kā arī tulkojis daudzas filmas. Freibergs arī izdevis divas grāmatas – "Kinomāna slimības vēsture" un "Viktora otrā grāmata".

LU SZF interneta mājaslapā Freibergs nodēvēts par vadošo semiotikas un kino zinātnes speciālistu Latvijā.

Viņš bijis dažādu prestižu žūrijas komisiju loceklis un Dzintara Soduma balvas literatūrā ieguvējs par 2019. gadā izdoto grāmatu "Kinomāna slimības vēsture", kas vairākas nedēļas bija vispārdotākā grāmata Latvijā.

####

Pārlasu kino pētnieka Viktora Freiberga /1955-2022/ grāmatiņu „Kinomāna slimības vēsture” kas ir ļoti personisks viņa vērojums par savu dzīvi, kurā kino, protams, ieņem ļoti svarīgu lomu. Autors to dēvē par daļēji fiktīvu dienasgrāmatu, kuras rakstīšanai izrādījies dziedniecisks spēks. Grāmatā viņš atklāti runā arī par savu cīņu ar slimībām, bet kopumā grāmatas intonācija ir gaiša un iedvesmojoša, ar melnā humora piedevu, kas tik raksturīgs Viktoram Freibergam. Būs jāpiekeras pie pēdējā veikuma “Viktora otrā grāmata”, “31 zīme 248 filmās, sava veida kinovalodas kodi, kas atspoguļojas no filmas filmā. Ūdens, pilsēta, klusums, spogulis, labirints, autsaiders, uguns, kāpnes, kino par kino un citi. Viktors Freibergs ienes savu skatījumu uz kino kā mākslu, uz filmām kā neierobežotu un neaptveramu nozīmju un iedvesmas lauku. Grāmatas žanru var raksturot kā esejisku tekstu, bet grāmatas beigās pievienots visu tekstā pieminēto filmu alfabētisks apkopojums, ļaujot lasītājam izmantot šo filmu izlasi kā ceļvedi, bagātinot savu pieredzi un iepazīstot pasaules kino klasiku. Viktora Freiberga grāmata top portāla “Kino Raksti” un biedrības “Ekrāns” paspārnē. Grāmatas veidotāju komanda – mākslinieks Aleksandrs Busse, redaktore Kristīne Matīsa, fotogrāfe Agnese Zeltiņa. Profesors Viktors Freibergs- sinefils un autoritāte saviem daudzajiem studentiem vairākās paaudzēs Latvijas Universitātē un dažādos kino lektorijos. Izglītību Viktors Freibergs /1955- 2022/ ieguvis kā angļu filologs – studējis Latvijas Universitātes Svešvalodu fakultātē (1974-1977), disertāciju aizstāvējis Maskavas Valsts universitātes Filoloģijas fakultātē (1986). Kā filoloģijas zinātņu doktors ilgus gadus strādājis Latvijas Universitātē, vadījis Komunikācijas studiju nodaļu, ieņēmis dažādus akadēmiskos amatus – lektors, docents, profesors.   Guntis Lēmanis  

Grāmata: "Vakar. šodien rīt", D.Zacmane, V.Freibergs.

Māsa - Ingrīda, meita - Linda, mazmeita  Lea.

Места

Изображения Название места Родство Начиная с До Описание Язык
1Latvijas UniversitāteLatvijas Universitāteработалlv

  loading...

    Связи

    ИмяРодствоДата рожденияДата смертиОписание

    Не указано событие

    Бирки