Erna Strauta

Дата рождения:
10.08.1916
Дата смерти:
26.09.1989
Имя при рождении:
Hincenberga
Дополнительные имена:
Hincenbergs, Strauts
Национальность:
 латыш
Кладбище:
Babītes pagasts, Piņķu (Jāņa; Nikolaja) kapi

Sieviete, kura bija pēdējā Sudrabkalna mājsaimniece un nedēļu [2 nedēļas] pirms viņa nāves abi salaulājās. Erna tiek uzskatīta par afēristi un Sudrabkalna naudas tīkotāju, jo viņa esot ierosinājusi apprecēties. Tā kā pirms nāves Sudrabkalns nebija īsti vesels un spriest spējīgs, laulība pēc viņa nāves tika anulēta. Dažus gadus vēlāk Erna Strauta bija sasopama teātra muzejā, kur bija zāles dežurante.

Zigmundam Skujiņam ir cits viedoklis:

"Kam pirmajam iekrita prātā laulības ideja, grūti pateikt. Esmu pārliecināts, ka Erna Strauta tā nebija. 1975.gada 15.augustā laulību pieteica un 20.augustā reģistrēja. Oficiālā ceremonija notika specslimnīcas (toreiz Sverdlova ielā) palātā, piedaloties galvenajai ārstei Čeipstei, ārstei Strazdiņai, virsmāsai un uzņemšanas nodaļas darbiniekiem. No dzimtsarakstu nodaļas bija ieradies vadītāja vietnieks un fotogrāfs. Pēc nedēļas J.Sudrabkalns nomira. Un 1975.gada 15.decembrī Augstākā tiesa anulēja Jāņa (Arvīda) Sudrabkalna un Ernas Strautas, dzimušas Hincenbergas, laulību, pie viena anulējot arī testamentu. Sprieduma pamatojums - Sudrabkalna nepieskaitāmība, kas tādējādi ir dokumentāli apstiprināta. Moris Erna Strauta savu darbu bija padarījusi, moris varēja iet. Ar tiesas lēmumu sabiedrības priekšā apkaunota kā viltniece, kas savtīgu mērķu dēļ ielauzusies cienījama mākslinieka dzīvē. Es redzēju Ernu Strautu kādus mēnešus pēc tiesas sprieduma. Viņa slīdēja, izdilusi kā ēna, visa trīcēdama. Medicīna šo nelaimi bezkaislīgi sauc par Parkinsona slimību."

     ******

A.Bernāts 2020.g. rakstā "Latvijas noslēpumi: kā Sudrabkalnu pataisīja par trako" nosauc šīs juridiskās afēras iniciatoru - Arvīdu Griguli un rīkojuma devēju LKP CK pirmo sekretāru Augustu Vosu.

Literatūras fonda direktore un Literatūras fonda poliklīnikas galvenais ārsts bija tie, kas pierunāja Ernu Strautu uzņemties rūpes par Sudrabkalnu pēc Birutas Ampermanes nāves 1974.g.

Laulības notika pēc paša Sudabkalna vēlēšanās. Testamentā Sudrabkalns visu  mantu bija novēlējis Raiņa rakstniecības muzejam, bet Ernai Strautai 11738 rubļus.

Источник: kasjauns.lv

Нет привязок к месту

  loading...

    Связи

    ИмяРодствоДата рожденияДата смертиОписание
    1Jānis SudrabkalnsJānis SudrabkalnsМуж17.05.189404.09.1975

    Не указано событие

    Бирки