3Notikumu saraksts
Datums:
10.06.2017
Papildu lauki

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko sestdien sensacionāli triumfēja Francijas atklātajā čempionātā, gūstot vienu no lielākajiem panākumiem Latvijas sporta vēsturē.

"French Open" finālā Ostapenko neticamā kārtā atspēlējās un ar 4-6, 6-4, 6-3 pieveica rumānieti Simonu Halepu, kura bija izlikta ar trešo numuru.

Ostapenko ir pirmā neizsētā spēlētāja mūsdienu tenisa vēsturē, kas triumfējusi "Roland Garros" kortos. Savukārt "Grand Slam" turnīros neizsētā tenisiste sieviešu vienspēlēs nebija uzvarējusi kopš 2009. gada.

Ostapenko ir otra jaunākā tenisiste, kas virs savas galvas paceļ prestižo Sjūzenas Lenglēnas vārdā nosaukto trofeju. 1997. gadā – divus mēnešus pirms savas 20. dzimšanas dienas – Parīzē čempiones titulu izcīnīja horvātiete Iva Majoli. Tāpat Ostapenko ir jaunākā "Grand Slam" čempione kopš 2006. gada, kad 19 gadu vecumā "US Open" uzvarēja krievu zvaigzne Marija Šarapova.

Spēles sākumā tenisistes apmainījās ar uzvarām pie pretinieces servēm, bet pēc tam cīņa bija diezgan līdzīga. Pēc tam Halepa pie rezultāta 5-4 lauza Ostapenko servi un uzvarēja pirmo setu. Otrajā setā Ostapenko nonāca iedzinējos ar 0-3, bet tad Latvijas tenisiste uzvarēja nākamos četrus geimus pēc kārtas. Lai arī Halepa pēc tam atbildēja ar breiku, tomēr Ostapenko atkal uzvarēja geimu pie pretinieces serves un pēc tam noslēdza otro setu.

Arī trešajā setā Ostapenko vajadzēja atspēlēties, un viņa to paveica iespaidīgi. No 1-3 viņa panāca 6-3 un izcīnīja čempiones titulu. Mačs ilga vairāk nekā divas stundas.

Ostapenko "French Open" turnīrā izcīnīja 2000 WTA ranga punktus un jaunākajā rangā ierindosies 12. pozīcijā. Naudas balvā Ostapenko iegūs divus miljonus eiro. Līdz šim savā karjerā naudas balvā viņa bija ieguvusi vairāk par vienu miljonu.

Ostapenko un Halepa pirmo reizi tikās kortā oficiālā spēlē. Rumānijas tenisiste otro reizi spēlēja "French Open" finālā, atkal paliekot bez čempionu trofejas.

***

Vienkārši - Aļona

Aļona (oficiāli JeļenaOstapenko (dzimusi 1997. gada 8. jūnijā) ir Latvijas tenisiste.

2017. gada Francijas atklātā čempionāta vienspēļu turnīra uzvarētāja. Trenējas pie Anabellas Medinas Garrigesas un pie savas mātes - Jeļenas Jakovļevas, kas ir arī sportistes pirmā trenere.

Karjera

2011. gada martā izcīnījusi uzvaru prestižajā Francijas Les Petits As turnīrā. Tāpat 2011. gada augustā viņa izcīnīja zelta medaļu Eiropas Jaunatnes Olimpiādē. WTA rangā iekļuvusi 2012. gada aprīlī. Veiksmīgi startējusi jauniešu Grand Slam turnīros, 2013. gada Austrālijas atklātajā čempionā juniorēm sasniegusi ceturtdaļfinālu, 2014. gada Vimbldonas čempionātā guva uzvaru. 2014. gadā kopā ar Lietuvas tenisisti Akvili Paražinskaiti izcīnīja bronzas medaļu 2014. gada Vasaras Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs.

2014. gada septembrī debitējusi WTA turnīros. 2015. gada septembrī iekļuva WTA Kvebekas turnīra finālā, pēc šī sasnieguma pirmoreiz iekļuva vienspēļu ranga pirmajā simtniekā.

Pārstāvēja Latviju 2016. gada vasaras olimpiskajās spēlēs, kur izstājās turnīra pirmajā kārtā, zaudējot Samantai Stosurai.

2017. gada Austrālijas atklātajā čempionātā A. Ostapenko sasniedza trešo kārtu, kas līdz tam bija augstākais viņas sasniegums Grand Slam sacensībās. No tālākās cīņas viņu smagā trīs setu mačā (6:4, 0:6, 8:10) izslēdza Karolīna Plīškova. Aprīlī A. Ostapenko sasniedza WTA turnīra finālu Čārlstonā. Ceļā līdz finālam viņa uzveica arī bijušo pasaules pirmo raketi Karolīnu Vozņacku, taču finālā piekāpās Darjai Kasatkinai.

2017. gada Francijas atklātajā čempionātā sportiste kļuva par pirmo Latvijas tenisisti, kas sasniegusi kādu no Grand Slam turnīru fināliem, tāpat viņa ir rangā viszemāk esošā tenisiste, kas sasniegusi Francijas atklātā čempionāta finālu. Turnīra finālā viņa uzvarēja rumānieti Simonu Halepu, kļūstot par pirmo neizsēto tenisisti kopš 1933. gada, kas izcīnījusi uzvaru Francijas čempionātā. Uzvara Francijā bija Ostapenko pirmā uzvaru WTA tūrē; viņa kļuva par pirmo sievieti kopš 1979. gada, kas pirmo WTA uzvaru gūst Grand Slam turnīrā.

Pēc uzvaras turnīrā viņa sasniedza 12. vietu vienspēļu rangā.

Saistītie notikumi

NosaukumsDatumsValodas
1Tokijā, Japānā, sākās 32. Vasaras Olimpiskās spēlesTokijā, Japānā, sākās 32. Vasaras Olimpiskās spēles23.07.2021lv
2Pilsonis KeinsPilsonis Keins05.12.1941en, lv, ru
3Latvija kļūst par Eiropas čempioniem basketbolāLatvija kļūst par Eiropas čempioniem basketbolā04.05.1935en, lv

Avoti: wikipedia.org, delfi.lv