Alisters Kroulijs

Please add an image!
Birth Date:
12.10.1875
Death date:
01.12.1947
Extra names:
Aleister Crowley, Edward Alexander Crowley, Frater Perdurabo and The Great Beast 666
Categories:
Scout, spy, Spiritual leader, Writer
Nationality:
 english
Cemetery:
Set cemetery

Edvards Aleksandrs Kroulijs- Thelemas (talemas) reliģiskās kustības radītājs,  piedzima labi situētā un reliģiozā ģimenē. Viņa vecāki bija Exclusive Brethren sektas dalībnieki, kas bija atšķēlusies kristiešu konfesijas daļa.

Tēvs bija ļoti reliģiozs cilvēks un ceļoja sludinot savas sektas mācību. Edvardam bija labas attiecības ar tēvu, bet savu māti viņam bieži nācās strīdēties. Savukārt māte Edvardu sauca par "zvēru".

1888.g. 11 gadu vecumā Kroulija tēvs nomira no plaušu vēža un zēns drīz vien devās uz Trinity College Kembridžā mācīties angļu literatūru. Tieši šo gadu laikā viņš sāka atteikties no kristietības. Viņš sāka visādos veidos apšaubīt bībeli, bieži sāka piedalīties seksuālās orģijās ar vietējām prostitutām un sāka izrādīt interesi par okultismu. Simboliska atsacīšanās no savas pagātnes bija viņa īsta vārda (Edvards Aleksanders) nomaiņa uz Alisters.

Ozzy Osbourne - Mr. Crowley

Gadsimta mijā viņš sāka stāties dažādās ezoteriskajās grupās, no kurām visai bieži tika arī padzīts. Iedvesmojies no Artūra E. Vaita grāmatas The Book of Black Magic and of Pacts, Kroulijs 1898. gadā iestājās Hermetic Order of the Golden Dawn, kas bija zināma kā Lielā Baltā Brālībā.

Šīs organizācijas locekļi bija daudzi tā laika elites pārstāvji un tieši tur Kroulijs sāka iepazīt ceremoniālo maģiju un narkotiku rituālo izmantošanu. 

JIMMY PAGE & BLACK MAGIC

Nākamajā gadā viņš iestājās Old George Pickingil raganu saietā. Tomēr savu homoseksuālo uzskatu un piekopšanas dēļ viņš tur neuzkavējās ilgi.

1904. gadā Kroulijs ar sievu Rouzu pavadīja medusmēnesi Ēģiptē. Tieši šī ceļojuma laikā viņš sarakstīja savu slavenāko grāmatu Liber Legis, The Book of the Law, kura kļuva par viņa dzīves stūrakmeni.

Esot Ēģiptē, Kroulijs ar sievu piedalījās maģiskā rituālā, kura laikā viņš esot saņēmis ziņojumu no kādas būtnes vārdā Aiwass. Viņu "komunikācijas" rezultātā tapa pirmās trīs nodaļas Book of the Law - mistiskajā grāmatā, kurai pēc Kroulija vārdiem vajadzēs radikāli pārveidot cilvēci. Book of the Law kļuva par bāzi filosofijai ar nosaukumu Thelema, kurai vajadzēja gluži kā bībelei noteikt garīgo attīstību nākamo 2000 gadu laikā. Trīs galvenās Thelema filosofiskās idejas ir:

1- Do what thou wilt;

2- Love is the law, Love under will;

3- Every man and every woman is a star.

Thelema galvenais mērķis ir katra indivīda Patiesās Gribas (True Will) realizēšana, kas tiek aprakstīta kā augstākais dzīves aicinājums, kuru sasniedz par spīti jebkādām sekām.

Led Zeppelin - Stairway To Heaven

"Nav tādi Labā un pareizā standarti.

Ētika un morāle ir muļķības.

Katrai zvaigznei ir jāriņķo pa savu orbītu.

Pie velna morāles principus.

Tādu vienkārši nav."

Ordo Templi Orienti (O.T.O) galva iecēla Krouliju par šīs organizācijas Lielo Meistaru.

Lai iekustinātu "okultos spēkus, kas novedīs pie vispasaules apgaismošanas", Kroulijs nolēma, ka viņa misija ir "izārstēt pasauli no seksuālo jūtu apvaldīšanas".

Lai to sasniegtu, viņš pētīja katru seksuālās uzvedības detaļu un centās racionāli izprast katru seksuālo impulsu. Beigās viņš jau eksperimentēja ar izmainītas apziņas stāvokļiem, izmantojot hašišu, kokaīnu un opiju.

Pēc Kroulija domām visspēcīgākā formula ir homoseksuālās seksa maģijas izmantošana. O.T.O. pārstāvji ne bez protestiem uzņēma šo ideju. 

Kroulijs bieži vien stājās sakaros ar tā saucamajām “Scarlet Women”, no kurām zināmāka bija Lea Hirsinga, ar kuru Kroulijs nereti dzēra, lietoja narkotikas un piedalījās seksa rituālos.

Uzskata, ka Kroulijs vairākkārt ar šīm sievietēm centies radīt “Magickal child” (tie, kas redzējuši Romāna Polanski filmu Rosemary’s Baby zinās), tomēr tas ne reizi nav izdevies.

Tā vietā viņš izklāstīja savus nodomus grāmatā “Moonchild”, kas iznāca 1929. gadā.

Kroulija darbības drīz vien pamanīja arī prese un viņš kļuva pazīstams kā melnās maģijas speciālists, sātanists un narkomāns. Tomēr atslepenoti dokumenti norāda, ka tas neliedza viņam kļūt par britu slepeno aģentu. Viņa darbības ir lieliski aprakstītas Ričarda B. Spenca grāmatā Secret Agent 666, kuras sarakstīšanai izmantoti dokumenti no Anglijas, Amerikas, Francijas un Itālijas arhīviem. 

2. Pasaules Kara laikā Kroulijs bieži piedāvāja savas idejas sabiedrotajiem, lai palīdzētu uzvarēt karā. Lielākā daļa no tām tika noraidītas, tomēr kāda tika realizēta. Vācijas teritorijā tika nomestas skrejlapas ar okultiem tekstiem, kas paredzēja bēdīgu iznākumu Vācijai un apgalvoja, ka Hitlers ir sātanists. Kroulija propogandas un komunikācijas spējas bieži tika izmantotas arī Thelema popularizēšanā modernajā popkultūrā.

Mūsdienās un popkultūrā

Lai gan Kroulijs nomira būdams nabags un cīnoties ar heroīna atkarību, tomēr viņa ietekme popkultūrā ir vērojama visos līmeņos. Vislabākie piemēri ir rokzvaigznes, kas bija apburti ar Kroulija mācību - piemēram, The Beatles un Jimmy Page no Led Zeppelin.

Kroulija iedvesmoti tēli filmās ir atrodami, piemēram, Džeimsa Bonda filmā Casino Royale un filmā Rosemary’s Baby redzamais sātanists. Mūsdienās spilgts piemērs ir atrodams multenē Yu-Gi-Oh!, kur viens no tēliem saucas Alister un kuram uz pieres ir redzama heksagramma - tieši tāds ir Thelema simbols.

Thelema mācības ietekme tiek spilgti izpausta Holivudas produkcijā. Turklāt O.T.O. locekļi vēl aiz vien spēcīgi ietekmē mūsdienu popkultūras dzīvi. Domājams, ka seksuālā revolūcija, kas kā burbulis sprāga 20. gadsimtā ir tieši Kroulija nopelns un viņa mērķis pamazām tiek sasniegts. Thelema ienāk visu cilvēku dzīves, bet daudzi to nemaz nenojauš.

Pēc Moonwalker, spoki.lv

Source: wikipedia.org, news.lv

No places

  loading...

    No relations set

    No events set

    Tags