Jānis Pūpēdis

Please add an image!
Birth Date:
21.02.1868
Death date:

Extra names:
Žanis Pūpēdis, Žanno Pūpēdis, Jeannot Pūpēdis
Categories:
Conductor, Order of the Three Stars (Latvia), Organist, Pedagogue, teacher
Cemetery:
Set cemetery

Jānis Pūpēdis (arī Žanis Pūpēdis, Žanno Pūpēdis, Jeannot Pūpēdis) bija Rucavas pagasta (Paurupes) pamatskolas skolotājs, Rucavas baznīcas ērģelnieks un Rucavas kora diriģents, kā arī biškopis un mednieks.

***

Rucavas mednieku biedrības labākie šāvēji: Eikerts, Leja un Pūpēdis.

Avots: Meža Dzīve, Nr. 16 (01.12.1926.)

***

Pirmie Lejaskurzemes novada dziesmu svētki notika 1928. gada 4. un 5. augustā. Vienu gadu pirms tam darbību bija uzsākusi Liepājas Filharmonija, vasarā rīkojot simfoniskā orķestra koncertus. Svētku sarīkošanai ļoti labvēlīgs bija apstāklis, ka to vasaru Liepājā kā simfoniskā orķestra galvenais diriģents darbojās Teodors Reiters, visu pēc pirmā pasaules kara rīkoto dziesmu svētku virsdiriģents. Svētkos pavisam piedalījās 25 kori ar apmēram 800 dziedātājiem un šie svētki ierosināja korus dibināt visos pagastos. Bez Liepājas koriem piedalījās arī lauku kori, no Rucavas tie bija 2 kori: Rucavas koris (diriģents Pūpēdis) un Rucavas dziedāšanas un mūzikas biedrības koris (diriģents Juris Krīgens). Apvienotais koris dziedāja uz tai vasarā jaunuzceltās Filharmonijas skaistās estrādes.

Avots: Kurzemes Vārds, Nr, 144 (23.06.1943.)

***

1929. gada 13. novembrī ar V šķiras Triju zvaigžņu ordeni apbalvots Rucavas pagasta pamatskolas skolotājs Žanis Pūpēdis.

Avots: Valdības Vēstnesis, Nr. 261 (16.11.1929.)

***

[..] kārtīgu un samērā priekšzīmīgu dravu ir ļoti daudz; minēšu tik dažas starp tām: Pupēda drava Rucavas pag. [..].

Avots: Dārzkopības un Biškopības žurnāls, Nr. 9 (01.09.1936.)

***

Tālāk Prezidents [Kārlis Ulmanis] ar pavadoņiem devās uz Rucavu. Rucavas pagasta centrā - Paurupē pie kooperatīva „Pašpalīdzība" bija sapulcējušies daudzi vietējie iedzīvotāji ar Rucavas mācītāju P. Kamolu. Mācītājs apsveica Prezidentu un ministrus un lūdza apskatīt Rucavas dievnamu, kas kādreiz izdedzis, bet tagad atjaunots. Prezidents ar pavadoņiem devās dievnamā un iepazinās ar tā iekārtojumu. Ērģelnieks J. Pūpēdis atskaņoja dažus ērģeļu gabalus uz baznīcas jaunajām ērģelēm, bet draudzes koris nodziedāja vairākas dziesmas. Tad Prezidents pasniedza ministriem un citiem pavadoņiem upura trauku, kurā viņi uz Prezidenta aicinājumu iemeta katrs savu naudas ziedojumu baznīcas vajadzībām.

Prezidents nopriecājās par mācītāja paskaidrojumu, ka Rucavas draudzē dzimst divreiz vairāk puisēnu kā meiteņu. Tālāk Prezidents interesējās par tirdznieciskiem apgrozījumiem vietējā kooperatīvā „Pašpalīdzība", par ko paskaidrojumus sniedza kooperatīva priekšn. virsmežzinis Egerts [Eikerts].

Avots: Valdības Vēstnesis, Nr. 141 (29.06.1937.)

***

Avots: http://rucava.lv/index.php/rucavas-sievas/2368-zentai-visminei-95

***

1941. gada tautas skaitīšanas laikā Jānis (Jeannot) Pūpēdis jau ir pensionēts skolotājs, dzīvo Paurupes ciema "Pūpēžos" (te pierakstīts no 1939. gada 22. aprīļa), Rucavā ieradies 1906. gada 14. aprīlī no Skodas. Jānis Pūpēdis dzimis 1868. gada 21. februārī Zantē.

No 1939. gada 22. aprīļa "Pūpēžos" pierakstīta arī Emma Pūpēdis dzim. Bitters (dzimusi 1884. gada 10. jūlijā Rucavā).

Avots: https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-C39Q-QT9X?i=285

 

 

No places

  loading...

    Relations

    Relation nameRelation typeBirth DateDeath dateDescription

    No events set

    Tags