Ilze Kazradze

Please add an image!
Birth Date:
20.09.1972
Death date:
05.10.2017
Person's maiden name:
Ilze Puišele
Categories:
Businessman
Nationality:
 latvian
Cemetery:
Set cemetery

Uzņēmēja, dzimusi Jūrmalā, beigusi Jūrmalas 1. vidusskolu un Latvijas universitāti. SIA "Svētku aģentūra" vadītāja,

Bojā gāja arī Ilzes mamma - dzimusi kā Dace Pētersone, pēc laulībām uzvārdā Puišele. Ilze Kazradze dzimusi kā Ilze Puišele. Lai arī Dace dzimusi kā Pētersone, faktiski viņas tēvs bija gruzīnu leģionārs Zorbegs, kas Bulduros ar vācu armiju atradās 1944.gadā un angļu mājā nodarbojās ar zirgu kopšanu. Pēc kara Daces mamma Zelma Pētersone dažas reizes aizbrauca ciemos uz Gruziju, bet viņai tur neesot paticis.

Kā ziņo masu mediji, dzīvojamās mājas sprādzienā Saulkrastu novadā, dārzkopības kooperatīva "VEF-Biķernieki" teritorijā, gājis bojā Latvijā pirotehnikas speciālists Ilmārs Āboliņš un vēl 4 cilvēki, visticamāk viņa ģimenes locekļi- sieva Ilze , divi bērni un Ilzes māte. 

Eksplozija un pēc tās sekojošais ugunsgrēks notika  Saulkrastu novada, VEF-Biķernieku, Ceturtā ielā 77, kura reģistrēts uzņēmums "Pyro Power". Uzņēmums 100% pieder 1993. gadā dzimušai Anetei Kazradzei

 

KĀPĒC JĀŅOS JĀKURINA UGUNS UN KĀ TOP UGUNS KRĀVUMU PARKS    

 

Saskaņā ar Lursoft datiem Ilmārs Āboliņš darbojies šādos uzņēmumos kā līdzīpašnieks vai amatpersona:

PYRO POWER, Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (iepriekšējais nosaukums "Fire Palm")

Uguņošanas mākslas studija, SIA

DEBESU BRILJANTI, sabiedrība ar ierobežotu atbildību (Likvidēts 25.01.2013)

Tāpat mediji vēsta, ka viņš sadarbojies ar Latvijā lielāko svētku salūtu rīkotāju

"Svētku aģentūra"

Kā  uzņēmuma valdes locekle un aktīva pirotehniķe raksturota Ilze Kazradze, uz kuru reģistrēts arī īpašums, kurā notika sprādziens.

Kā ziņoja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests:

05.10.2017 plkst. 20.32 VUGD saņēma izsaukumu uz Saulkrastu novadu, kur dzīvojamā mājā bija noticis sprādziens, sagruvusi ēka un, iespējams, tajā atradās cilvēki. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ēkā bija notikusi eksplozija, kā rezultātā ēka sagruvusi, bija izcēlies ugunsgrēks un joprojām notika vairāki nelieli sprādzieni. Ugunsdzēsēji glābēji nekavējoties uzsāka cilvēku meklēšanas un glābšanas darbus, kā arī veica ugunsgrēka dzēšanas darbus un jauca ēkas konstrukcijas, lai būtu droši glābējiem veikt cilvēku meklēšanu. Nakts laikā glābēji zem sagruvušās ēkas atrada piecus bojāgājušus cilvēkus. Glābšanas darbi pabeigti šorīt plkst. 7.03 un visus šī negadījuma iemeslus noskaidros Valsts policija.

http://www.vugd.gov.lv/lat/aktualitates/zinas/17606-vakardien-saulkrastu-novada-noticis-spradziens-dzivojama-maja

Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests preses brīfingā par sprādzienu privātmājā Saulkrastos, kur gāja bojā pieci cilvēki ziņoja sekojošo: 

Galvenā izvirzītā versija – ir sprāguši pirotehniskie izstrādājumi vai sprādzienbīstamas vielas, ko izmanto raķešu ražošanai.

Cilvēki ir izveidojuši nelikumīgu pirotehnisku izstrādājumu glabātuvi dzīvojamā mājā, kas ir klaji pretrunā visiem drošības pasākumiem, tā ir noziedzīga rīcība,” .

Sprādziena jauda ekvivalenta vairākiem desmitiem kg trotila. Versijas ir dažādas, kas izraisīja sprādzienu, bet “galvenais secinājums ir bezatbildība – vest uz dzīvojamo māju tāda apjoma sprādzienbīstamas vielas”. Šķembu “stiprums un lidojums” bijis milzīgs.

Bojāgājušie ir trīs sievietes, viens vīrietis un viens nepilngadīgais. Pašlaik bojāgājušie tiek identificēti, bet, visdrīzāk, tie ir vienas ģimenes locekļi.

Policija apstiprināja, ka bojāgājušais ir Ilmārs Āboliņš. Ar pirotehnikas biznesu ģimenē bijuši saistīti vairāki ģimenes locekļi, kuriem piederēja divi uzņēmumi, viens no tiem “Svētku aģentūra”, kam pavasarī tika uzieta prettiesiska noliktava un uzlikts sods, arī atņemta licence, kā arī “Pyro power”, kas pārbaudīts septembra vidū un pārkāpumu nebija.

 

Source: vugd.gov.lv, vp.gov.lv, news.lv, lursoft.lv

Places

Images Title Relation type From To Description Languages
1
Jūrmalas Valsts ģimnāzijalv

  loading...

    Relations

    Relation nameRelation typeBirth DateDeath dateDescription
    1
    Dace PētersoneMother07.01.194505.10.2017
    2Nils Patriks KazradzisNils Patriks KazradzisSon00.00.200105.10.2017
    3Anete KazradzeAnete KazradzeDaughter19.06.199305.10.2017
    4Ilmārs ĀboliņšIlmārs ĀboliņšHusband05.04.196205.10.2017

    No events set

    Tags